Medipol’lü olmak
yarınlara hazırlanmaktır.

Haberler

Medipol’den 2018 taban ve tavan puanlarda rekor
İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi, Türkiye’deki bütün tıp fakülteleri arasında en yüksek tavan (562,95) ve taban (549,17) puanlara sahip tıp fakültesi oldu.

İstanbul Medipol Üniversitesi bu sene de geleneği bozmadı ve YKS’nin en başarılı adaylarının tercihi oldu. TÜBİTAK sayısal ek puanıyla Türkiye 1.’si olan Halil Hazar Gelener’in de aralarında olduğu YKS’de dereceye giren ilk 57 öğrencinin 10’u Uluslararası Tıp Fakültesinde eğitim alacak. Şampiyon öğrenciler için düzenlenen basın toplantısında konuşan Rektör Aydın, “Ülkenin geleceğine yön verebilecek bilim insanları yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi

2016 ve 2017 yıllarında yapılan üniversite yerleştirme sınavlarında dereceye giren öğrencilerin adresi olan İstanbul Medipol Üniversitesi başarısını bu yıl da tekrarladı. YKS 2018 sayısal puan türünde alanında TÜBİTAK sayısal ek puanıyla Türkiye 1.’si olan Halil Hazar Gelener ve Türkiye 5.’si olan Rıdvan Şakir, İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesini (UTF) kazandı. İstanbul Medipol UTF, 10 kişilik kontenjanının tamamını YKS’yi ilk 57’de tamamlayan öğrenciler arasından kabul etti. UTF’de eğitim almaya hak kazananlar arasında Türkiye 1.’si ve 5.’sinin yanı sıra Türkiye 16.’sı Mehmet Fatih Özkan, Türkiye 21.’si Ömer Faruk Doğru, Türkiye 24.’sü Özgen Şafak Karakuş, Türkiye 26.’sı Tunahan Abalı, Türkiye 28.’si Zeynep Kıyak, Türkiye 39.’su Emir Doğan, Türkiye 49.’su Gülşade Rabia Çakmak ve Türkiye 57.’si Şevval Nil Esirgün yer aldı. İstanbul Medipol UTF, aynı zamanda Türkiye’deki bütün tıp fakülteleri arasında en yüksek tavan (562,95) ve taban (549,17) puanlara sahip tıp fakültesi oldu.

http://www.medipol.edu.tr/Haber/2532/Medipol-den-taban-ve-tavan-puanlarda-rekor!.aspx

 
Daha fazlası için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım