Özel Bölümlerimiz

Özel Bölümlerimiz

Üniversitemizin gerek ülkemiz gerekse bütün dünya için kritik öneme sahip uzmanlık gerektiren 3 programı aşağıdaki gibidir. 

Bu bölümlerin her biri 10'ar kişlik kontenjana sahip olup, sadece %100 burs ile öğrenci almaktadir.

İstanbul Medipol Üniversitesi, hem tıp, hem Elektrik-Elektronik Mühendisliği hem de bu ikisini biraraya getiren Biyomedikal Mühendislik alanlarını, insanlığın bugün ve gelecekte ihtiyaç duyacağı kritik alanların başında kabul etmektedir. Eğer siz de

- İnsanlığa fayda getirecek bir alanda çalışmak
- İnnovatif yeni ürünler geliştirmek
- Lisans eğitimi sırasında araştırma ile tanışarak genç bir bilim adamı olmak
- Eğitiminizin bir kısmını yurt dışında yaparak, global bir persektif elde etmek
- Alanında en iyi hocalarla ve en yeni teknolojilerde çalışmak
- Yurt içi stajlarını prestijli kurumlarda yaparak kariyerini güçlendirmek.
- Yurt dışında staj yapmak
- Master ve doktora için yurtdışından özellikle de ABD’den kolay burs elde ederek eğitim hayatınıza devam etmek ya da mezun olduktan sonra Türkiye ve dünyadaki prestijli kurumlarda iş bulabilme potansiyeline sahip olabilmek
- ​İyi seviyede yabancı dil bilmek

​istiyorsanız, bu bölümlere başvurabilirsiniz.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Hayatımızın her alanını kuşatmıştır. Bugün kullandığımız cep telefonlarından, kapı zillerine kadar her şeyin temelinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nin çözümleri kullanılmaktadır. Öyle ki günümüzde bu sıradan ihtiyaçların yanısıra ülkeler için yüksek önem arzeden güvenlik ve savunma konuları da bu mühendislik dalının temel oluşturduğu bir yapılanmaya ihtiyaç duymaktadır. Güvenlikli haberleşme, tehditleri önceden görebilerek savunma oluşturma, uydu sistemlerinin tasarımı, hayatı kolaylaştırmaya yönelik otomasyona ait bütün araçlarımız Elektrik-Elektronik mühendisliğinin doğal çıktılarıdır.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği dünyada da teknolojiye yön veren alanların başında yer almaktadır. Bunlar;

  • Güvenlikli haberleşme

  • Tehditleri sezebilme

  • Geniş bir alanla kablosuz haberleşebilme

  • Uydu sistemlerini tasarlama

  • Hayatımızı kolaylaştıran elektronik aletleri üretebilme​​

Asla eskimeyen aksine her zaman etkisini ve etkinlik alanını genişleten Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü, İstanbul Medipol Üniversitesi'nin özel bölümlerinden biri olup, öğrencilerine dünyada eşine az rastlanır akademik çalışma ortamı ve hem bilimsel hem de kişisel büyük gelişme fırsatları sağlamaktadır. 

Biyomedikal Mühendisliği

  • İnsanların mutlu olmasındaki en temel etken sağlıklı olma halidir.

  • Tıp alanı hastalıkları teşhis ve tedavi ederek bu mutluluğa katkı sağlar.

  • Tıp doktorları doğru teşhis ve etkili tedavi için elektrik-elektronik aletlere ihtiyaç duyar.

  • Bu aletler hata yapma riskini minimuma düşürerek, yapılacak tıbbi çalışmaların etkinliğini büyük ölçüde arttır.

  • Bununla beraber tıptaki bilginin doktorlara doğru ve etkili sunumu için de iletişim aletlerine ihtiyaç vardır.

İşte tıp alanında bu aktiviteleri iyileştiren elektrik-elektronik aletlerin yapımı için biyomedikal mühendislerine ihtiyaç vardır. Tıp alanında lider kuruluş olan MEDİPOL, biyomedikal mühendisliği alanında da lider konuma gelerek insanların mutluluğuna katkıda bulunmayı kendine hedef seçmiştir. Biyomedikal Mühendislik, bu alanda uzmanlaşmak isteyen öğrencilere Türkiye'nin öncü, dünyanın en gelişmiş, teknik donanımı en iyi araştırma merkezleri arasında olan araştırma merkezleri sunmakta, her biri alanında ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış uzman bir akademik kadro ile gerçek projelerde çalışma fırsatı vermektedir.

Uluslararası Tıp Fakültesi

Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi’nde öğrenci merkezli bir eğitim verilmektedir. Salt bilgi aktarımından öte öğrencilerimizin eleştirel muhakeme yapabilen, bağımsız düşünebilme kapasitesi olan, Temel Tıp ve Klinik Bilimleri alanlarında bilimsel çalışmalar yapabilecek, ülke ve dünya tıbbına önemli katkıda bulunabilecek hekimler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Öğrencilerimiz, öncelikle iyi derecede bir İngilizce deneyimi kazanmaları amacıyla oluşturulan programla eğitime başlamaktadır. 6-7 yıl sürecek bu eğitimin belki de en önemli özelliği, 1. Sınıftan itibaren öğrenciye, kapasitesi ve eğilimine göre laboratuvar ve klinik ortamında gerçekleştirebilecekleri araştırma seçenekleri verilmekte, bu çalışmaları ulusal ve uluslararası toplantı ve kongrelerde sunabilmeleri ve bilimsel yayın haline getirmelerine olanak sağlanması yanında, öğrencilerimize yaşam boyu kendi kendine öğrenme becerisi kazandırılması için çalışılmaktadır.

Medipol Üniversitesi içinde yer alan Regeneratif ve Restoratif Araştırma Merkezinde (REMER, http://remer.medipol.edu.tr) Temel Bilimlerde ilerlemiş ülkelerde dahi ender görülebilecek modernlikte gelişmiş cihaz sistemleri, deneysel modeller ve araştırma ekipleri mevcuttur. 1 ve 2. Sınıflarda Temel Bilimler anabilim dalları arasındaki yatay entegrasyonun yanında Temel Bilimler disiplinleri ile Klinik bilimler arasındaki dikey entegrasyonun da sağlanmasını amaçlayan bir içerik izlenmektedir. Bu modelde, konuların ilgili bütün bilim dallarının katkısı ile birlikte hazırlanıp sunulması amaçlanmakta ve bütüncül tıp yaklaşımı esas alınmaktadır.

Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesinde interaktif bir eğitim tercih edilmekte, öğrencinin eğitime aktif olarak katılımı teşvik edilmektedir. Öğrenci özellikle ilk 3 yıl içinde düzenli ve sık aralıklarla laboratuvarda araştırmaya zaman ayırmakta, yaz ve sömestre arası dönemlerde araştırmalarına devam etmesi için gerekli ortam ve olanaklar sağlanmaktadır. 3. Sınıfla beraber öğrenciyi klinik hekimliğe hazırlama süreci başlamaktadır. Medipol Üniversitesi Bağcılar Mega Hastanesinde hekimler eşliğinde teorik ve pratik dersler gerçekleştirilmektedir. 

Üniversitemizin Özel Mühendislik Bölümleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizleri 444 85 44 numaralı çağrı merkezimizden arayabilir veya 10-26 Temmuz arasında Kavacık Kampüsü'müzdeki Tanıtım Günlerimize gelerek akademik kadro ve üniversite imkanlarını yerinde görüp, öğretip görevlilerimizle tanışıp sorularınızı sorabilirsiniz.

 
Daha fazlası için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım