CANLI DESTEK
Uluslararası Tıp Fakültesi
 

Uluslararası Tıp Fakültesi

Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi’nde öğrenci merkezli bir eğitim verilmektedir. Öğrencilerimizin Temel Tıp ve Klinik Bilimleri alanlarında bilimsel çalışmalar yapabilecek, ülke ve dünya tıbbına önemli katkıda bulunabilecek hekimler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimiz, öncelikle iyi derecede bir İngilizce deneyimi kazanmaları amacıyla oluşturulan programla eğitime başlamaktadır. 6-7 yıl sürecek bu eğitimin en önemli özelliği, 1. Sınıftan itibaren öğrenciye, kapasitesi ve eğilimine göre laboratuvar ve klinik ortamında gerçekleştirebilecekleri araştırma seçenekleri verilmekte, bu çalışmaları ulusal ve uluslararası toplantı ve kongrelerde sunabilmeleri ve bilimsel yayın haline getirmelerine olanak sağlanmasıdır.

TANITIM VİDEOMUZU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Uluslararası Tıp Fakültesi Web Sitesi için tıklayın

* AŞAĞIDAKİ TABLODA YER ALAN BİLGİLER, 2017 ÖSYS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞME HAKKINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİN PUAN VE BAŞARI SIRASI BİLGİLERİNİ İÇERMEKTEDİR. 2018 ÜNİVERSİTE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞMİŞTİR. TERCİH YAPACAK ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE SUNARIZ.

İNGİLİZCE
PROGRAM
  • %100 İNGİLİZCE Eğitim Dili
  • 6 YIL Eğitim Süresi
  • 1 Zorunlu Hazırlık Programı
  • MF 3 Puan Türü
  • SAY 2018 YENİ PUAN TÜRÜ
Burs Oranı 2018-2019 EĞİTİM YILI 2017 LYS SONUÇLARINA GÖRE
Kontenjan Ücretler (KDV Dahil) Ücretler ( Tercih İndirimi KDV Dahil) Tavan Puan En Yüksek
Başarı Sırası
Taban Puan En Düşük
Başarı Sırası
İNGİLİZCE
PROGRAM
Ücretli _ 77.220 TL Tüm öğrenciler burslu alındığından ücretli kontenjanımız bulunmamaktadır.
Tam Burslu 10 _ 559,478 1 537,675 134
TOPLAM KONTENJAN 10

• Her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Öğretim ücretinden olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulacaktır.

• Ücretlere %8 KDV dahildir.

• Öğretim ücretinin tamamının kayıt sırasında peşin veya kredi kartıyla tek seferde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanacaktır.

• Tercih İndirimi, Kardeş İndirimi, Engelli Öğrenci İndirimi, Milli Sporcu İndirimi, Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim İndirimi, Özel Protokol Anlaşmalı Lise İndirimi, Dikey Geçiş Sınavı İndirimi İçin Lütfen Burslar Sayfasını İnceleyiniz.

• Detaylı Bilgi için 444 85 44

Medipol Üniversitesi içinde yer alan Regeneratif ve Restoratif Araştırma Merkezinde (REMER, http://remer.medipol.edu.tr) Temel Bilimlerde ilerlemiş ülkelerde görülebilecek modernlikte gelişmiş cihaz sistemleri, deneysel modeller ve araştırma ekipleri mevcuttur. 1 ve 2. Sınıflarda Temel Bilimler anabilim dalları arasındaki yatay entegrasyonun yanında Temel Bilimler disiplinleri ile Klinik Kilimler arasındaki dikey entegrasyonun da sağlanmasını amaçlayan bir içerik izlenmektedir. Bu modelde, konuların ilgili bütün bilim dallarının katkısı ile birlikte hazırlanıp sunulması amaçlanmakta ve bütüncül tıp yaklaşımı esas alınmaktadır. Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesinde interaktif bir eğitim tercih edilmekte, öğrencinin eğitime aktif olarak katılımı teşvik edilmektedir. Öğrenci özellikle ilk 3 yıl içinde düzenli ve sık aralıklarla laboratuvarda araştırmaya zaman ayırmakta, yaz ve sömestre arası dönemlerde araştırmalarına devam etmesi için gerekli ortam ve olanaklar sağlanmaktadır. 3. Sınıfla beraber öğrenciyi klinik hekimliğe hazırlama süreci başlamaktadır. Medipol Üniversitesi Bağcılar Mega Hastanesinde hekimler eşliğinde teorik ve pratik dersler gerçekleştirilmektedir. 


* Uluslararası Tıp Fakültesine, SAYISAL puan türünde başarı sırası 50.000 inci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir.

 
Daha fazlası için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım