CANLI DESTEK
Elektrik Elektronik Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği; haberleşme sistemleri, akıllı şebekeler, otonom araçlar, biyomedikal cihazlar, görüntü ve ses işleme sistemleri gibi gündelik hayatımızı kolaylaştıran ürünlerin karmaşık sistemlerini tasarlanmasını, geliştirilmesini ve test edilmesini içerir.

* AŞAĞIDAKİ TABLODA YER ALAN BİLGİLER, 2017 ÖSYS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞME HAKKINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİN PUAN VE BAŞARI SIRASI BİLGİLERİNİ İÇERMEKTEDİR. 2018 ÜNİVERSİTE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞMİŞTİR. TERCİH YAPACAK ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE SUNARIZ.

İNGİLİZCE
PROGRAM
 • %100 İNGİLİZCE Eğitim Dili
 • 4 YIL Eğitim Süresi
 • 1 YIL Zorunlu Hazırlık Programı
 • MF 4 Puan Türü
 • SAY 2018 YENİ PUAN TÜRÜ
Burs Oranı 2018-2019 EĞİTİM YILI 2017 LYS SONUÇLARINA GÖRE
Kontenjan Ücretler (KDV Dahil) Ücretler ( Tercih İndirimi KDV Dahil) Tavan Puan En Yüksek
Başarı Sırası
Taban Puan En Düşük
Başarı Sırası
İNGİLİZCE
PROGRAM
Ücretli _ 37.260 TL Tüm öğrenciler burslu alındığından ücretli kontenjanımız bulunmamaktadır.
Tam Burslu 10 _ 473,601 8.956 413,495 36.922
TOPLAM KONTENJAN 10

* Tercih indirim bursu, yerleştirildiği bölüm ve öncesindeki tercihlerini İstanbul Medipol Üniversitesi'nden yapan öğrencilere verilir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Program Bilgileri

Eğitim Kadrosu

* Mühendislik Fakültesine, SAYISAL puan türünde başarı sırası 300.000inci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir.

YALNIZ ELEKTRİK-ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARINDA GEÇERLİ OLMAK ÜZERE;
Sayısal Puan Türünde ilk 2.000’e giren ve Üniversitemizin Elektrik-Elektronik, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendisliği’ne tam burslu olarak yerleşen öğrencilerin ABD’deki İngilizce hazırlık eğitimi ve barınma giderleri Üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.  

Elektrik-Elektronik, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendisliği’ne tam bursu olarak yerleşmekle beraber ilk 2000'den giremeyen öğrencilerin ise yalnız eğitim ücreti karşılanmaktadır. Barınma giderleri öğrencinin kendisine aittir.

 • Sayısal Puan Türünde ilk 5.000’e giren öğrenciye, ABD’de kredili ders alma imkânı
 • Sayısal Puan Türünde ilk 1.000’e giren öğrenciye Türkiye'deki eğitimi sırasında ücretsiz yurt ve yemek imkanı
 • Lisans öğrencilerine araştırma projelerine katılma ve ekstra burs olanağı
 • Önde gelen ulusal bilim ve teknoloji kurumlarıyla iş birlikleri
 • Lisans öğrencisiyken yüksek lisans ve doktora programlarına başlayabilme imkânı
 • Eğitim sırasında staj yeri ve mezuniyet sonrası iş bulma konusunda destek

* Ücretlere %8 KDV dahildir. 
* Öğretim ücretinin tamamının kayıt sırasında peşin veya kredi kartıyla tek seferde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanacaktır.
* Tercih indirimi, Kardeş indirimi, Engelli öğrenci indirimi, Sporcu indirimi, Şehit ve Gazi indirimi, Özel protokol anlaşmalı lise indirimi, dikey geçiş sınavı indirimi için lütfen burslar sayfasını inceleyiniz.
* Detaylı Bilgi için 444 85 44-adayogrenci.medipol.edu.tr

01Programın Amacı

Sanayi ve araştırma kurumlarında tasarım, üretim, uygulama ve AR-GE çalışmalarında başarı ile görev alabilecek, problem çözmede sistematik yaklaşıma sahip, takım çalışmasına yatkın, çevreye duyarlı, sosyal, ekonomik ve etik konularında bilinçli ve sorumlu, lider özelliklerine sahip Elektrik-Elektronik mühendisleri yetiştirmektir.

02Mezunların Unvanı ve İş İmkânları

Bölümden mezun olan öğrenciler enerji, bilişim, haberleşme, sağlık, ulaşım, güvenlik gibi sektörlerde araştırma-geliştirme, tasarım, test, üretim, yönetim, satış, danışmanlık gibi çeşitli alanlarda çalışma imkânı bulacaklardır.

03Öğretim Üyelerinin Uzmanlık Alanları

Haberleşme Sistemleri, Akıllı Radyolar ve Uygulamaları, İnsansız Hava Araçları (Kontrol ve Haberleşme), InVivo Haberleşme, Radyo Frekans/Mikrodalga Devre ve Sistemleri, Medikal Cihazlar ve Elektronik Sistemler, Mikroişlenmiş Ultrasonik Dönüştürücüler, Ultrasonik Görüntüleme, MEMS Kimyasal ve Biyolojik Sensörler, Beyin Bilgisayar Arayüzü, Biyomedikal Sinyal İşleme, Hesaplamalı Sinir Bilim, Nörogörüntüleme, Dijital Holografi.

04Staj

Öğrencilerimizin dördüncü ve altıncı yarıyılları takip eden yaz dönemlerinde en az 30 iş günü ofis ve şantiye stajı yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimize hem yurt içindeki prestijli firmalar hem de yurt dışındaki farklı araştırma merkezlerinde ve sanayi şirketlerinde staj yeri bulma konusunda destek sağlanacaktır. BÜTÜNLEŞİK

05Yüksek Lisans

Öğrencilerimiz gerekli koşulları sağladıkları takdirde Fen-Bilimleri Enstitüsü altındaki kendi uzmanlık alanları ile ilgili bölümlerden birinde bütünleşik yüksek lisans yapma imkânına sahip olabileceklerdir.

06Eğitim Fırsatları

Çift ana dal ve yan dal programlarına katılma imkânı sunulmuştur.

07Diploma

Programda öngörülen tüm dersleri, uygulamaları ve stajları başarı ile tamamlayan ve toplam en az 240 AKTS kredisi almış olan öğrenciler diploma almaya hak kazanır. Mezuniyet başarı derecesi genel ağırlıklı puan ortalaması ile belirlenir. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Lisans Diploması ile mezun olur.

08Erasmus Öğrenci Değişim Programı

İstanbul Medipol Üniversitesi, “Erasmus Üniversite Beyannamesi”ne 2012 yılında kabul edilmiştir. Bu akademik yıl itibarıyla 40’a yakın Erasmus üyesi üniversiteyle anlaşması mevcuttur ve halen ikili anlaşma çalışmalarına devam edilmektedir. İtalya, Polonya, Romanya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Slovenya, Almanya, Portekiz, Danimarka, Macaristan, Letonya, Hollanda, Yunanistan, İspanya, Fransa öğrenci değişimi yapılan ülkelerden bazılarıdır.
 
Daha fazlası için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım