CANLI DESTEK
Diş Hekimliği Fakültesi
 

 Fakültemizde, Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği’nin (ADEE) önerdiği ve bireyin doğumundan ölümüne kadar geçen süreçte diş hekimliğini ilgilendiren konuların sistemli bir şekilde incelenmesi ile karakterize “süreç tabanlı diş hekimliği eğitim modeli” uygulanmaktadır. Bu yeni eğitim modelinin en önemli amacı, öğrencilerimize araştırma ve bireysel öğrenme yeteneği kazandırmak ve yıl içinde çalışma etkinliğini artırmaktır. Medipol diş hekimliğinde okuyan bir öğrenci, özellikle ilk üç sene okutulan yoğun tıp dersleri sayesinde tıp nosyonu kuvvetli bir diş hekimi olarak yetişir. Ayrıca klinikte yoğun hasta pratiği imkânı bularak mezun olduğunda mesleğini zorlanmadan icra edebilir.

TANITIM VİDEOMUZU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

* AŞAĞIDAKİ TABLODA YER ALAN BİLGİLER, 2017 ÖSYS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞME HAKKINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİN PUAN VE BAŞARI SIRASI BİLGİLERİNİ İÇERMEKTEDİR. 2018 ÜNİVERSİTE SINAV SİSTEMİ DEĞİŞMİŞTİR. TERCİH YAPACAK ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE SUNARIZ.

TÜRKÇE PROGRAM
  • %30 İNGİLİZCE Eğitim Dili
  • 5 YIL Eğitim Süresi
  • 1 YIL Zorunlu Hazırlık Programı
  • MF 3 Puan Türü
  • SAY 2018 YENİ PUAN TÜRÜ
Burs Oranı 2018-2019 EĞİTİM YILI 2017 LYS SONUÇLARINA GÖRE
Kontenjan Ücretler (KDV Dahil) Ücretler ( Tercih İndirimi KDV Dahil) Tavan Puan En Yüksek Başarı Sırası Taban Puan En Düşük Başarı Sırası
TÜRKÇE PROGRAM Ücretli _ 69.120 TL Tüm öğrenciler burslu alındığından ücretli kontenjanımız bulunmamaktadır.
Tam Burslu 11 - - 477,531 8.174 457,065 15.796
%50 Burslu 95 34.560 TL - 448,244 20.010 435,810 26.395
%25 Burslu 4 51.840 TL 38.880 TL 437,757 25.331 430,832 29.177
TOPLAM KONTENJAN 110
İNGİLİZCE PROGRAM
  • %100 İNGİLİZCE Eğitim Dili
  • 5 YIL Eğitim Süresi
  • 1 YIL Zorunlu Hazırlık Programı
  • MF 3 Puan Türü
  • SAY 2018 YENİ PUAN TÜRÜ
Burs Oranı 2018-2019 EĞİTİM YILI 2017 LYS SONUÇLARINA GÖRE
Kontenjan Ücretler (KDV Dahil) Ücretler ( Tercih İndirimi KDV Dahil) Tavan Puan En Yüksek Başarı Sırası Taban Puan En Düşük Başarı Sırası
İNGİLİZCE PROGRAM Ücretli - 69.120 TL Tüm öğrenciler burslu alındığından ücretli kontenjanımız bulunmamaktadır.
Tam Burslu 9 - 458,653 15.102 453,069 17.681
%50 Burslu 77 34.560 TL 447,744 20.256 429,247 30.095
%25 Burslu 4 51.840 TL 38.880 TL 430,291 29.752 427,945 30.803
TOPLAM KONTENJAN 90

• Her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Öğretim ücretinden olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulacaktır.

• Ücretlere %8 KDV dahildir.

• Öğretim ücretinin tamamının kayıt sırasında peşin veya kredi kartıyla tek seferde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanacaktır.

• Tercih İndirimi, Kardeş İndirimi, Engelli Öğrenci İndirimi, Milli Sporcu İndirimi, Şehit ve Gazi Çocukları Eğitim İndirimi, Özel Protokol Anlaşmalı Lise İndirimi, Dikey Geçiş Sınavı İndirimi İçin Lütfen Burslar Sayfasını İnceleyiniz.

• Detaylı Bilgi için 444 85 44

Program Bilgileri

Eğitim Kadrosu

01Bölümde Okutulan Dersler

Öğretim programı; teorik dersler, laboratuvar, kliniğe hazırlık, staj ve diğer etkinliklerden (seminer vb.) oluşur. Diş hekimliği eğitimi iki aşamalı olarak ele alınır. İlk iki yılda temel diş hekimliği bilimleri yer almaktadır. Bu dönemde Temel Tıp ve Diş Hekimliği Bilimleri öğretilir. Birinci ve ikinci sınıf ders programında yer alan seçmeli dersler öğrencinin ilgi duyduğu farklı alanlarda bilgi ve beceri kazanmasına olanak sağlayacak çeşitliliktedir. Modern donanımlı hasta tedavi ünitelerimizin yanı sıra öğrencilerimizin klinik becerilerini artırabilmeleri için gelişmiş bir simülasyon laboratuvarımız da bulunmaktadır. Programın son üç yılında Klinik Diş Hekimliği ve Tıp Bilimleri ile ilgili eğitim verilir. Öğrenciler beş yıllık eğitimin son iki yılında öğretim üyeleri gözetiminde hasta tedavisi yaparak klinik bilgi ve becerilerini geliştirirler.

02Klinik Eğitimi

Öğrenciler, dördüncü ve beşinci sınıf programlarında yer alan klinik çalışmalarını başarı ile tamamlamak zorundadırlar. Bu programlarda yapılacak uygulamaların şekli ve miktarı ilgili anabilim dalları tarafından belirlenir ve ilan edilir. Klinik eğitimi Eğitim Komisyonunca belirlenen takvime göre uygulanır. Fakültemizin 4. ve 5. sınıf öğrencileri için zorunlu olan klinik staj, Esenler yerleşkesinde bulunan diş hastanesinde yapılmaktadır.

03Mezunların Unvanı ve İş İmkânları

Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olanlar Diş Hekimi unvanını alırlar. Eğitim sürelerini başarıyla tamamlayanların iş hayatına atılmak için herhangi bir sınava girme zorunlulukları yoktur. Mezunlarımız serbest muayenehane açabilir, özel ağız ve diş sağlığı merkezlerinde veya kamu kurumlarının hastane, poliklinik ve merkezlerinde görev alabilirler. Ayrıca Sağlık Bakanlığınca yapılan diş hekimliğinde uzmanlık sınavında (DUS) başarılı olanlar, diş hekimliğinde uzmanlık eğitimine başlayabilirler ya da üniversitelerin kendi açtığı sınavlarda başarılı olarak doktora eğitimine başlayabilirler.

04Diplomalar

İlk iki yılı başarı ile tamamlayanlara istekleri halinde ön lisans diploması verilir. Klinik diş hekimliği eğitiminin verildiği 5 yıllık dönemi başarı ile tamamlayanlara Diş Hekimliği yüksek lisans diploması verilir. *Program bilgileri için adayogrenci.medipol.edu.tr bağlantısını inceleyebilirsiniz.

05Türkiye’nin En Büyük Simülasyon Laboratuvarı

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde bulunan Türkiye’deki en büyük simülasyon laboratuvarı, diş hekimliği öğrencilerinin eğitimleri sırasında gereken el becerileri ve klinik yetkinlikleri kazanmaları amacıyla kurulmuştur. Burada öğrenciler, hazırlanmış maketler üzerinde çeşitli diş tedavileri için pratik yapmaktadır. Simülasyon laboratuvarında toplam 140 adet maket yer almaktadır. Öğrenciler, öğretim elemanlarının yaptıkları demonstrasyonları, ünitelerinde bulunan monitörler vasıtasıyla canlı olarak izleyebilmektedir. Merkezde, diş hekimliği koltuğunda yer alan yapay hastalar üzerinde eğitim gerçekleşmektedir. Böylece öğrenciler ergonomik çalışma olanağına kavuşmaktadır.

06Yerleşkeler

1. 2. 3. sınıflar, İstanbul’un iki yakasına da ulaşımı kolayca mümkün kılan Kavacık Güney Kampüsünde eğitim görmektedir. Kavacık Kampüsümüzde tıp ve diş hekimliği preklinik laboratuvarlarının olması, öğrencilerimizin uygulama yapmaları adına önemli bir avantajdır. 4. ve 5. sınıflar Esenler Hastanesinde eğitim almakta, Esenler Hastanesine yakın halk popülasyonunun daha çok öğrenci kliniklerini tercih etmesi, klinik eğitimi açısından bir avantaj oluşturmaktadır. Ayrıca geniş araştırma laboratuvarının (REMER) üniversite bünyesinde bulunması bilimsel çalışmaya arzulu öğrenciler için çok iyi bir imkândır.

07Erasmus Öğrenci Değişim Programı

İstanbul Medipol Üniversitesi, “Erasmus Üniversite Beyannamesi”ne 2012 yılında kabul edilmiştir. Bu akademik yıl itibarıyla 40’a yakın Erasmus üyesi üniversiteyle anlaşması mevcuttur ve halen ikili anlaşma çalışmalarına devam edilmektedir. İtalya, Polonya, Romanya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Slovenya, Almanya, Portekiz, Danimarka, Macaristan, Letonya, Hollanda, Yunanistan, İspanya, Fransa öğrenci değişimi yapılan ülkelerden bazılarıdır.

5

 
Daha fazlası için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım