%100, %50 ve %25 burslu olarak eğitim hakkı
Tercihlerini Medipol'den yapanlara Tercih İndirim Bursu

Burs Fırsatları

TERCİH BURSLARI

Burs Taahhütnamemiz

Yerleştikleri program öncesindeki bütün tercihlerini İstanbul Medipol Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programları arasından yapan adaylar Tercih Bursu ile eğitimlerine büyük avantajlarla başlayabilir. Siz de tercihlerinizi Medipol Üniversitesi'nden yana kullanın, Tercih Bursu'na hemen sahip olun. Programlar sayfamıza giderek, ilgilendiğiniz bölüm için uygulanan Tercih Burs miktarlarını görebilirsiniz. (Programlar sayfasına gitmek için tıklayın)

Tercih Bursu aşağıdaki şekilde uygulanır.

 • Sadece Tam Burslu ve %50 Burslu kontenjanı olan programların, %50 Burslu kontenjanına yerleştikleri takdirde, kendilerine tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca %25 tercih bursu,

 • Tam Burslu, %50 Burslu ve %25 Burslu kontenjanı olan programların, %25 Burslu kontenjanına yerleştikleri takdirde, kendilerine tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca %25 tercih bursu,

 • Ücretli kontenjanı bulunan Tıp Fakültesi ile Hukuk Fakültesinde ücretli kontenjana yerleşenlere öğrenim ücretinden %50 tercih bursu ve %25 Burslu kontenjanına yerleşenlere kendilerine tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca %25 tercih bursu verilecektir.

(Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Türk Müziği Programı için tercih indirimi uygulanmayacaktır.) 

ÖSYM BURSLARI

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencileri ÖSYS sonucuna göre %100, %50 ve %25 burslu olarak eğitim hakkı kazanırlar. İstanbul Medipol Üniversitesi burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs ve indirimler sadece eğitim-öğretim ücretini kapsamaktadır.

Barınma, beslenme, ulaşım, kitap, eğitim malzemesi vb. konular burs kapsamı dışındadır.

İstanbul Medipol Üniversitesinde verilen burslar karşılıksız olup ancak disiplin suçu işlenmesi ve yatay geçiş yapılması durumunda kesilir.

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTİM İNDİRİMİ

Ücretli, %25 veya %50 burslu olarak eğitim görecek şehit ve gazi çocuklarına %10 eğitim indirimi yapılmaktadır.

ÜSTÜN BAŞARI BURSU

Yerleştiği programın puan türünde standart eğitim süresince ve hazırlık sınıfında da geçerli olmak üzere;

 • İlk 100 e giren öğrenciye 5.000 TL tutarında aylık eğitim bursu ( yılda 7 ay boyunca ) ile ücretsiz yurt ve yemek olanağı,

 • 101-250 arasında yer alan öğrenciye 4.000 TL tutarında aylık eğitim bursu ( yılda 7 ay boyunca ) ile ücretsiz yurt ve yemek olanağı,

 • 251-500 arasında yer alan öğrenciye 3.000 TL tutarında aylık eğitim bursu ( yılda 7 ay boyunca) ile ücretsiz yurt ve yemek olanağı,

 • 501-750 arasında yer alan öğrenciye 2.000 TL tutarında aylık eğitim bursu ( yılda 7 ay boyunca) ile ücretsiz yurt ve yemek olanağı

 • 751-1000 arasında yer alan öğrenciye 1.500 TL tutarında aylık eğitim bursu ( yılda 7 ay boyunca ) ile ücretsiz yurt ve yemek olanağı verilecektir.

BAŞARI BURSU

Üniversitemizde her yıl sınıf seviyelerinde belirlenen şartları sağlayıp dereceye giren lisans öğrencilerine üniversitemiz tarafından ayrıca Başarı Bursu verilmektedir. Başarı Bursu alacak öğrenciler, tamamlanan eğitim öğretim yılı içindeki senelik ağırlıklı not ortalaması ve diğer şartlara göre belirlenmekte olup, ilgili burs sadece takip eden yıl için geçerlidir. *(Bahar yarıyılında not yükseltmek veya başarısızlık nedeniyle bütünleme sınavına girmeksizin almış olduğu notlar dikkate alınacaktır.)

 • Sınıf birincisi olan öğrenci bir sonraki eğitim-öğretim döneminde ücretsiz eğitim alır.

 • Sınıfında 2. olan öğrencinin eğitim ücretinin %50’si, kendisine tahakkuk edecek eğitim ücretinden ayrıca indirim yapılır.

 • Sınıfında 3. olan öğrencinin eğitim ücretinin %25’i kendisine tahakkuk edecek eğitim ücretinden ayrıca indirim yapılır.

Sınıfında ilk üç dereceye giren öğrencinin tam burslu olması durumunda, öğrenciye nakit olarak ve her yıl güncellenen tutarlarda destek bursu verilir. Zorunlu ve isteğe bağlı hazırlık süreci hariçtir.

Başarı durumuna göre verilen bu burslar sadece takip eden yıl için geçerlidir.

YURT DIŞINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Medipol Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Biyomedikal Mühendisliği bölümlerine yerleşen tüm öğrenciler ile Tıp Fakültesi ve Uluslararası Tıp Fakültesine MF-3 puan türünde ilk 2000 sıradan yerleşen öğrencilerden, ilk dönem hazırlık eğitimini üniversitede tamamlayıp yeterlik sınavını başaranlar, istekleri halinde, ileri İngilizce eğitimine Amerika’da devam edebileceklerdir. Bu eğitimi Üniversitemizin anlaşmalı kurumlarında alacak olan öğrencilerin eğitim ücreti Üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.  Bu durumda öğrencilerin Üniversitedeki burs yurt gibi hakları devam edecektir.

 
Daha fazlası için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım