CANLI DESTEK
%100, %50 ve %25 burslu olarak eğitim hakkı
Tercihlerini Medipol'den yapanlara Tercih İndirim Bursu

Burs Fırsatları

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

BURS VE İNDİRİM OLANAKLARI

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARI EĞİTİM İNDİRİMİ

Tam burslu olarak eğitim görmeyen, şehit ve gazi çocuklarına ayrıca %15 eğitim indirimi yapılır. Bu indirim, zorunlu hazırlık sınıfı dahil öğrencinin öğrenim gördüğü sürece geçerlidir.

TERCİH İNDİRİMİ

Yerleştikleri program öncesindeki bütün tercihlerini İstanbul Medipol Üniversitesi’nin ön lisans ve lisans programları arasından yapan adaylara, aşağıdaki şekilde tercih indirimi uygulanacaktır.

 • Sadece Burslu ve %50 İndirimli kontenjanı olan programların, %50 İndirimli kontenjanına yerleştikleri takdirde, kendilerine tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca %25 tercih indirimi,
 • Burslu, %50 İndirimli ve %25 İndirimli kontenjanı olan programların, %25 İndirimli kontenjanına yerleştikleri takdirde, kendilerine tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca %25 tercih indirimi,
 • Ücretli kontenjanı bulunan Tıp Fakültesi ile Hukuk Fakültesinde ücretli kontenjana yerleşenlere öğrenim ücretinden %50 tercih indirimi ve %25 İndirimli kontenjanına yerleşenlere kendilerine tahakkuk edecek öğrenim ücretinden ayrıca %25 tercih indirimi verilecektir.
 • Tercih İndirimi zorunlu hazırlık sınıfı dahil öğrencilerin öğrenim gördüğü sürece geçerlidir.
 • Kayıtlı olunan programda kazanılmış olan tercih indirimi; kayıtlı olunan yılda tercih indirimi uygulanan kontenjanlara Kurum İçi Yatay Geçiş yapılması durumunda da devam edecektir. Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin Türk Müziği Programı ile Dikey Geçiş Sınavı ile kayıt hakkı kazanan öğrenciler için tercih indirimi uygulanmayacaktır.

 KARDEŞ İNDİRİMİ

Üniversitemizde birden fazla kardeşin öğrenim görmesi halinde her bir kardeşe, ödeyeceği öğrenim ücreti üzerinden ayrıca %10 oranında indirim uygulanacaktır.

Bu indirim eğitim süresince, zorunlu hazırlık sınıfı dahil öğrencilerin birlikte öğrenim gördüğü sürece geçerlidir.

ÜSTÜN BAŞARI BURSU

ÜSTÜN BAŞARI BURSU TAAHHÜTNAMESİ

DİL puanları hariç yerleştiği lisans programının puan türünde standart eğitim süresince ve zorunlu hazırlık sınıfında da geçerli olmak üzere;

 • İlk 100’e giren öğrenciye 5.000 TL tutarında aylık eğitim bursu (yılda 7 ay boyunca) ile ücretsiz yurt ve yemek olanağı,

 • 101-250 arasında yer alan öğrenciye 4.000 TL tutarında aylık eğitim bursu (yılda 7 ay boyunca),

 • 251-500 arasında yer alan öğrenciye 3.000 TL tutarında aylık eğitim bursu (yılda 7 ay boyunca),

 • 501-750 arasında yer alan öğrenciye 2.000 TL tutarında aylık eğitim bursu (yılda 7 ay boyunca),

 • 751-1000 arasında yer alan öğrenciye 1.500 TL tutarında aylık eğitim bursu (yılda 7 ay boyunca) verilecektir.

Daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans veya lisansüstü derecesi ile mezun olan öğrenciler ÜSTÜN BAŞARI BURSU’ndan yararlanamazlar.

Derslere devam etmeyen ve kayıt donduran öğrencilerin bursu kesilir.

ÖSYM BURSLARI

İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencileri Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonucuna göre Burslu, %50 ve %25 indirimli olarak eğitim hakkı kazanırlar.

Yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs ve indirimler sadece eğitim-öğretim ücretini kapsamaktadır. Barınma, beslenme, ulaşım, kitap, eğitim malzemesi vb. konular burs ve indirim kapsamı dışındadır.

İstanbul Medipol Üniversitesinde verilen ÖSYM burs ve indirimleri karşılıksız olup ancak disiplin suçu işlenmesi ve yatay geçiş yapılması durumunda kesilir.

ÖZEL PROTOKOL

Üniversitemiz ile özel protokol imzalamış olan liselerden mezun olarak üniversitemiz lisans ve ön lisans programlarına yerleşen öğrencilere protokolde yer alan indirim oranları ayrıca uygulanacaktır.

SPORCU İNDİRİMİ

 • Milli Sporcu İndirimi: Son beş yıl içerisinde en az bir kez milli olan ve milli olduğunu ilgili federasyonlarca belgeleyen, mensubu oldukları üniversite takımlarına girme hakkı elde ederek ilgili etkinliklere (toplantı, antrenman maç, deplasman vb.) katılan ya da bireysel branşlarda yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üniversiteyi temsilen yer alan öğrencilere disiplin cezası almadıkları sürece bir sonraki akademik yıl için geçerli olmak üzere, tahakkuk eden öğrenim ücretinden ayrıca %50 eğitim indirimi yapılır.
  Öğrenci tam burslu ise bir sonraki akademik yılda 7 ay boyunca 500 TL eğitim desteği verilir.
  Son sınıf öğrencilerine içinde bulundukları akademik yıldan başlayarak 7 ay boyunca 500 TL eğitim desteği verilir.
 • Takım Sporcu İndirimi: Milli sporcu olmayıp, takım sporlarında üniversite takımları kadrosuna seçilen öğrencilere üniversite takımında yer aldıkları, üniversite takımı ile ilgili etkinliklere (toplantı, antrenman maç, deplasman vb.) katıldıkları ve disiplin cezası almadıkları sürece bir sonraki akademik yıl için geçerli olmak üzere tahakkuk eden öğrenim ücretinden ayrıca %15 eğitim indirimi yapılır.
  Öğrenci tam burslu ise bir sonraki akademik yılda 7 ay boyunca 300 TL eğitim desteği verilir.
  Son sınıf öğrencilerine içinde bulundukları akademik yıldan başlayarak 7 ay boyunca 300 TL eğitim desteği verilir.
  Birden fazla takımda yer alan sporcular takım sporcu indiriminden bir kez faydalanabilir.
  • Birden fazla takımda yer alan sporcular takım sporcu indiriminden bir kez faydalanabilir.
 • Bireysel Sporcu Başarı Ödülü: Bireysel branşlarda üniversiteyi temsilen katılmış olduğu yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda ilk üç dereceye giren öğrencilere dereceye girdiği tarihten itibaren başlamak üzere 7 ay boyunca;
  • Birincilik derecesine 700 TL,
  • İkincilik derecesine 500 TL,
  • Üçüncülük derecesine 300 TL sporcu başarı bursu verilir.

Bireysel branşlarda üniversiteyi temsilen turnuvalara katılan ve ilk üç dereceye giren Engelli Sporcular da aynı indirimlerden yararlanır.

 • Takım ve bireysel sporcu listeleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından Rektörlüğe bildirilir ve Rektörlükçe onaylanan takım listeleri geçerlidir.

ENGELLİ ÖĞRENCİ İNDİRİMİ

Tam burslu olarak eğitim görmeyen, %40 ve üzeri engelli raporu bulunan öğrencilere ayrıca %10 eğitim indirimi yapılacaktır.

DİKEY GEÇİŞ SINAVI İNDİRİMİ

Üniversitemiz ön lisans programlarından mezun olup Dikey Geçiş Sınavı ile Lisans programlarına kayıt hakkı kazanan öğrencilerimize ayrıca %10 eğitim indirimi yapılır.

İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK

İsteğe bağlı hazırlık sınıfı okuyacak öğrenciler yerleştikleri programın ücreti üzerinden %25 indirimli olarak hazırlık programına kabul edilirler.

 
Daha fazlası için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım