Biyomedikal Mühendisliği

Ülkemizdeki üniversitelerde on yılı aşkın süredir eğitim veren biyomedikal mühendislik bölümleri elektrik-elektronik, bilgisayar ve makine mühendislerinin çalıştığı bir çatı mühendislik alanıdır. Kısa bir tanımla sağlık ve mühendislik alanının beraber çalışarak sağlık teknolojileri oluşturması ve tasarlamasıdır. Ülkemizde artan sağlık teknolojileri giderleri, medikal mühendisliğin önemini artırmaktadır. Henüz ülkemiz için yeni olan bu alanda çalışmalar verecek kişiler, aynı zamanda bu alanın da öncüleri olacaklar.

* Mühendislik Fakültesine, SAYISAL puan türünde başarı sırası 240.000inci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir.

İNGİLİZCE
PROGRAM
  • %100 İNGİLİZCE Eğitim Dili
  • 4 YIL Eğitim Süresi
  • 1 YIL Zorunlu Hazırlık Programı
  • MF 4 Puan Türü
  • SAY 2018 YENİ PUAN TÜRÜ
Burs Oranı 2016-2017 EĞİTİM YILI 2017 LYS SONUÇLARINA GÖRE
Kontenjan Ücretler (KDV Dahil) Ücretler ( Tercih İndirimi KDV Dahil) Tavan Puan En Yüksek
Başarı Sırası
Taban Puan En Düşük
Başarı Sırası
İNGİLİZCE
PROGRAM
Ücretli _ 37.260 TL Tüm öğrenciler burslu alındığından ücretli kontenjanımız bulunmamaktadır.
Tam Burslu 10 _ 426,127 29.662 396,354 47.886
TOPLAM KONTENJAN 10

* Tercih indirim bursu, yerleştirildiği bölüm ve öncesindeki tercihlerini İstanbul Medipol Üniversitesi'nden yapan öğrencilere verilir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Program Bilgileri

Eğitim Kadrosu

01Programın Amacı

Biyomedikal Mühendisliği Lisans Programının amacı sanayi ve araştırma kurumlarında tasarım, üretim, uygulama ve AR-GE çalışmalarında başarı ile görev alabilecek, problem çözmede sistematik yaklaşıma sahip, takım çalışmasına yatkın, çevreye duyarlı, sosyal, ekonomik ve etik konularında bilinçli ve sorumlu, lider özelliklerine sahip Biyomedikal mühendisleri yetiştirmektir.

02Mezunların Unvanı ve İş İmkânları

Bölümden mezun olan öğrenciler teşhis, tedavi ve görüntüleme alanlarında tıbbi cihaz ve teknolojilerin geliştirilmesi, protez üretimi ve ilaç sanayi gibi sektörlerde araştırma-geliştirme, tasarım, test, üretim, yönetim, satın alma, danışmanlık gibi çeşitli alanlarda çalışma imkânı bulacaklardır. Mezunlarımızın bir kısmı da lisans programları süresince edinecekleri teknik ve inovasyon konularındaki altyapı ile kendi şirketlerini kurmayı tercih edebileceklerdir.

03Öğretim Üyelerinin Uzmanlık Alanları

Nanobioteknoloji, Nanopartiküler İlaç İletim Sistemleri, Yüzey Fonksiyonlandırma, Hücre Hedefleme, Lipid Taşıyıcı Sistemler, Kanser Epidemiologisi ve Genetiği, Kanserde OMICS Uygulamaları ve Analizi, Kişileştirilmiş Tıp, Sinirsel Protezler, Beyin-Makine Arayüzü, Sinirbilim, Moleküler Onkoloji, Meme Kanseri, Kolorektal Kanser ve Löseminin Moleküler Biyolojisi, Biyofotonik, Optik Mikroskopi.

04Staj

Öğrencilerimizin dördüncü ve altıncı yarıyılları takip eden yaz dönemlerinde en az 30 iş günü ofis ve şantiye stajı yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimize hem yurt içindeki prestijli firmalar hem de yurt dışındaki farklı araştırma merkezlerinde ve sanayi şirketlerinde staj yeri bulma konusunda destek sağlanacaktır. BÜTÜNLEŞİK

05Yüksek Lisans

Öğrencilerimiz gerekli koşulları sağladıkları takdirde Fen-Bilimleri Enstitüsü altındaki kendi uzmanlık alanları ile ilgili bölümlerden birinde bütünleşik yüksek lisans yapma imkânına sahip olabileceklerdir.

06Eğitim Fırsatları

Çift ana dal ve yan dal programlarına katıma imkânı sunulmuştur.

07Diploma

Programda öngörülen tüm dersleri, uygulamaları ve stajları başarı ile tamamlayan ve toplam en az 240 AKTS kredisi almış olan öğrenciler diploma almaya hak kazanır. Mezuniyet başarı derecesi genel ağırlıklı puan ortalaması ile belirlenir. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, Biyomedikal Mühendisliği Lisans Diploması ile mezun olur.

08Erasmus Öğrenci Değişim Programı

İstanbul Medipol Üniversitesi, “Erasmus Üniversite Beyannamesi”ne 2012 yılında kabul edilmiştir. Bu akademik yıl itibarıyla 40’a yakın Erasmus üyesi üniversiteyle anlaşması mevcuttur ve halen ikili anlaşma çalışmalarına devam edilmektedir. İtalya, Polonya, Romanya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Slovenya, Almanya, Portekiz, Danimarka, Macaristan, Letonya, Hollanda, Yunanistan, İspanya, Fransa öğrenci değişimi yapılan ülkelerden bazılarıdır.
 
Daha fazlası için telefon numaranızı bırakın sizi arayalım